Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT3460EDC-1#TRMPBF
Hersteller:
Paket:
6-DFN (2x2)
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG BST SEPIC ADJ 180MA 6DFN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$5.415
$5.415
10
$4.86305
$48.6305
25
$4.59724
$114.931
100
$3.984205
$398.4205
250
$3.77986
$944.965
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 16V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 180mA (Switch) |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Boost, SEPIC |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 36V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 6-DFN (2x2) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 2.5V |
| Series | - |
| Function | Step-Up, Step-Up/Step-Down |
| Package / Case | 6-WFDFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 650kHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.255V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LT3460 |