Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT3460ES5#TRMPBF
Hersteller:
Paket:
TSOT-23-5
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG BST SEPIC ADJ 0.3A TSOT23
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$5.0065
$5.0065
10
$4.50015
$45.0015
25
$4.2541
$106.3525
100
$3.686855
$368.6855
250
$3.497786
$874.4465
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 16V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 300mA (Switch) |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Boost, SEPIC |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 36V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TSOT-23-5 |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 2.5V |
| Series | - |
| Function | Step-Up, Step-Up/Step-Down |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Frequency - Switching | 1.3MHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.255V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LT3460 |