Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT3474IFE#TRPBF
Hersteller:
Paket:
16-TSSOP-EP
Charge:
-
Beschreibung:
IC LED DRVR RGLTR PWM 1A 16TSSOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$10.431
$10.431
10
$9.41925
$94.1925
25
$8.9813
$224.5325
100
$7.79836
$779.836
250
$7.447886
$1861.9715
500
$6.790733
$3395.3665
1000
$5.91451
$5914.51
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Applications | Automotive, Backlight |
| Voltage - Supply (Min) | 3.5V |
| Topology | Step-Down (Buck) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP-EP |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | - |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 36V |
| Voltage - Output | - |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Frequency | 200kHz ~ 2MHz |
| Dimming | PWM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | 1A |
| Base Product Number | LT3474 |