Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT3486IFE#PBF
Hersteller:
Paket:
16-TSSOP-EP
Charge:
-
Beschreibung:
IC LED DRV RGLTR PWM 16TSSOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$9.0725
$9.0725
10
$8.19565
$81.9565
25
$7.81432
$195.358
100
$6.78509
$678.509
250
$6.480178
$1620.0445
500
$5.908411
$2954.2055
1000
$5.146036
$5146.036
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Applications | Backlight, Camera Flash |
| Voltage - Supply (Min) | 2.5V |
| Topology | Step-Up (Boost) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP-EP |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 2 |
| Series | - |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 24V |
| Voltage - Output | - |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Frequency | 2.2MHz |
| Dimming | PWM |
| Package | Tube |
| Current - Output / Channel | 1.3A (Switch) |
| Base Product Number | LT3486 |