Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT3493IDCB#TRPBF
Hersteller:
Paket:
6-DFN (2x3)
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG BUCK ADJUSTABLE 1.2A 6DFN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$9.291
$9.291
10
$8.3923
$83.923
25
$8.00204
$200.051
100
$6.948015
$694.8015
250
$6.635712
$1658.928
500
$6.050208
$3025.104
1000
$5.269536
$5269.536
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 1.2A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 34.2V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 6-DFN (2x3) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 3.6V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 6-WFDFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 750kHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.78V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LT3493 |