Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT3502AIMS#PBF
Hersteller:
Paket:
10-MSOP
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG BUCK ADJ 500MA 10MSOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$7.163
$7.163
10
$6.46855
$64.6855
25
$6.16816
$154.204
100
$5.35572
$535.572
250
$5.115028
$1278.757
500
$4.663702
$2331.851
1000
$4.061934
$4061.934
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 40V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 500mA |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 32V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 10-MSOP |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 3V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Frequency - Switching | 2.25MHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LT3502 |