Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT3506AEDHD#PBF
Hersteller:
Paket:
16-DFN (5x4)
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG BUCK ADJ 1.6A DL 16DFN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$8.5595
$8.5595
10
$7.7368
$77.368
25
$7.37656
$184.414
100
$6.405185
$640.5185
250
$6.117316
$1529.329
500
$5.577526
$2788.763
1000
$4.857854
$4857.854
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 25V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 1.6A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 22V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-DFN (5x4) |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Input (Min) | 3.6V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 16-WFDFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 1.1MHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LT3506 |