Zuhause / Battery Chargers / LT3650EMSE-8.2#TRPBF
minImg
LT3650EMSE-8.2#TRPBF
Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT3650EMSE-8.2#TRPBF
Paket:
12-MSOP-EP
Beschreibung:
IC BATT CHG LI-ION 2CELL 12MSOP
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Battery Pack Voltage 8.2V
Charge Current - Max 2A
Number of Cells 2
Current - Charging Constant - Programmable
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 12-MSOP-EP
Series -
Fault Protection Over Temperature
Package / Case 12-TSSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Voltage - Supply (Max) 32V