LT3650IDD-8.2#PBF
Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT3650IDD-8.2#PBF
Paket:
12-DFN (3x3)
Beschreibung:
IC BATT CHG LI-ION 2CELL 12DFN
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Battery Pack Voltage 8.2V
Charge Current - Max 2A
Number of Cells 2
Current - Charging Constant - Programmable
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 12-DFN (3x3)
Series -
Fault Protection Over Temperature
Package / Case 12-WFDFN Exposed Pad
Voltage - Supply (Max) 32V