Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT3686AIDD#PBF
Hersteller:
Paket:
10-DFN (3x3)
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG BUCK ADJ 1.2A 10DFN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$8.0845
$8.0845
10
$7.2998
$72.998
25
$6.96008
$174.002
100
$6.04333
$604.333
250
$5.771668
$1442.917
500
$5.26243
$2631.215
1000
$4.583398
$4583.398
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 37V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 1.2A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 37V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 10-DFN (3x3) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 3.6V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 10-WFDFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 300kHz ~ 2.5MHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LT3686 |