Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT3690HUFE#PBF
Hersteller:
Paket:
26-QFN (4x6)
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG BUCK ADJUSTABLE 4A 26QFN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$14.4685
$14.4685
10
$13.30095
$133.0095
25
$12.75014
$318.7535
100
$11.23375
$1123.375
250
$10.682408
$2670.602
500
$9.993202
$4996.601
1000
$9.166189
$9166.189
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 4A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 20V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 26-QFN (4x6) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 3.9V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 26-WFQFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 138kHz ~ 1.5MHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LT3690 |