Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT3763IFE#PBF
Hersteller:
Paket:
28-TSSOP-EP
Charge:
-
Beschreibung:
IC LED DRIVER CTRLR PWM 28TSSOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$7.0205
$7.0205
10
$6.33745
$63.3745
25
$6.04314
$151.0785
100
$5.247135
$524.7135
250
$5.011364
$1252.841
500
$4.569158
$2284.579
1000
$3.979598
$3979.598
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Applications | - |
| Voltage - Supply (Min) | 6V |
| Topology | Step-Down (Buck) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 28-TSSOP-EP |
| Internal Switch(s) | No |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | - |
| Type | DC DC Controller |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 60V |
| Voltage - Output | 55V |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Frequency | 200kHz ~ 1MHz |
| Dimming | PWM |
| Package | Tube |
| Current - Output / Channel | - |
| Base Product Number | LT3763 |