Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT3967EFE#PBF
Hersteller:
Paket:
28-TSSOP-EP
Charge:
-
Beschreibung:
IC LED DRVR LIN PWM 1.3A 28TSSOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$10.5545
$10.5545
10
$9.5304
$95.304
25
$9.08732
$227.183
100
$7.89051
$789.051
250
$7.535932
$1883.983
500
$6.87097
$3435.485
1000
$5.984402
$5984.402
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Applications | Automotive, Lighting |
| Voltage - Supply (Min) | 2.7V |
| Topology | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 28-TSSOP-EP |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 8 |
| Series | - |
| Type | Linear |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 5.5V |
| Voltage - Output | 0.88V |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Frequency | 200kHz ~ 2MHz |
| Dimming | PWM |
| Package | Tube |
| Current - Output / Channel | 1.3A |
| Base Product Number | LT3967 |