Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT3972EMSE#TRPBF
Hersteller:
Paket:
10-MSOP-EP
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG BUCK ADJ 3.5A 10MSOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$11.3335
$11.3335
10
$10.4177
$104.177
25
$9.98564
$249.641
100
$8.79814
$879.814
250
$8.366308
$2091.577
500
$7.826537
$3913.2685
1000
$7.178827
$7178.827
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 33V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 3.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 30V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 10-MSOP-EP |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 3.6V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 230kHz ~ 2.45MHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.79V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LT3972 |