LT3990EMSE-3.3#PBF
Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT3990EMSE-3.3#PBF
Paket:
16-MSOP-EP
Beschreibung:
IC REG BUCK 3.3V 350MA 16MSOP
Auf Lager : 555
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 62V
Output Type Fixed
Current - Output 350mA
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 16-MSOP-EP
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.2V
Series -
Function Step-Down
Package / Case 16-TFSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Frequency - Switching 210kHz ~ 2.3MHz
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V