Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT3990EMSE#TRPBF
Hersteller:
Paket:
16-MSOP-EP
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG BUCK ADJ 350MA 16MSOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$7.6
$7.6
10
$6.8628
$68.628
25
$6.54322
$163.5805
100
$5.68138
$568.138
250
$5.426096
$1356.524
500
$4.947296
$2473.648
1000
$4.308944
$4308.944
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 62V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 350mA |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 25V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-MSOP-EP |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 4.2V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 16-TFSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 210kHz ~ 2.3MHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.21V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LT3990 |