LT3991IMSE-3.3#PBF
Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT3991IMSE-3.3#PBF
Paket:
10-MSOP-EP
Beschreibung:
IC REG BUCK 3.3V 1.2A 10MSOP
Auf Lager : 100
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 55V
Output Type Fixed
Current - Output 1.2A
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 10-MSOP-EP
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.3V
Series -
Function Step-Down
Package / Case 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Frequency - Switching 200kHz ~ 2MHz
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V