Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT3991IMSE#PBF
Hersteller:
Paket:
10-MSOP-EP
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG BUCK ADJ 1.2A 10MSOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$9.5095
$9.5095
10
$8.58895
$85.8895
25
$8.18938
$204.7345
100
$7.110845
$711.0845
250
$6.791246
$1697.8115
500
$6.192005
$3096.0025
1000
$5.393036
$5393.036
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 55V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 1.2A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 30V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 10-MSOP-EP |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 4.3V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 200kHz ~ 2MHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.19V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LT3991 |