Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT3995IMSE#PBF
Hersteller:
Paket:
16-MSOP-EP
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG BUCK ADJUSTABLE 3A 16MSOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$11.324
$11.324
10
$10.2277
$102.277
25
$9.75232
$243.808
100
$8.467825
$846.7825
250
$8.087274
$2021.8185
500
$7.373691
$3686.8455
1000
$6.422247
$6422.247
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 60V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 3A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 55.8V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-MSOP-EP |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 4.3V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 16-TFSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 200kHz ~ 2.25MHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.197V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LT3995 |