Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT6118HDCB#TRMPBF
Hersteller:
Paket:
8-DFN (2x3)
Charge:
-
Beschreibung:
IC CURRENT SENSE 1 CIRCUIT 8DFN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Voltage - Supply Span (Max) | 60 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Output Type | Open Drain |
| Slew Rate | - |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Supply | 450µA |
| Current - Input Bias | 60 nA |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-DFN (2x3) |
| Voltage - Input Offset | 200 µV |
| Series | - |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Number of Circuits | 1 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Base Product Number | LT6118 |