Zuhause / Voltage Reference / LT6656ACDC-2.5#TRPBF
minImg
LT6656ACDC-2.5#TRPBF
Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT6656ACDC-2.5#TRPBF
Paket:
6-DFN (2x2)
Beschreibung:
IC VREF SERIES 0.1% 6DFN
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 30ppmp-p
Output Type Fixed
Tolerance ±0.1%
Current - Output 5 mA
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 1.5µA
Temperature Coefficient 10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 6-DFN (2x2)
Reference Type Series
Noise - 10Hz to 10kHz 80µVrms
Series -
Package / Case 6-WFDFN Exposed Pad
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Input 3V ~ 18V