Zuhause / Voltage Reference / LT6658BHDE-1.2#TRPBF
minImg
LT6658BHDE-1.2#TRPBF
Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT6658BHDE-1.2#TRPBF
Paket:
16-DFN (4x3)
Beschreibung:
IC VREF SERIES 6V 0.1% 16DFN
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 0.8ppmp-p
Output Type Adjustable (Fixed)
Tolerance ±0.1%
Current - Output 150 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 6 V
Current - Supply 3.2mA
Temperature Coefficient 20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 16-DFN (4x3)
Reference Type Series, Dual
Noise - 10Hz to 10kHz 2ppmrms
Series -
Package / Case 16-WFDFN Exposed Pad
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Input 3.5V ~ 36V