Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT7182SRV#PBF
Hersteller:
Paket:
40-LQFN (7x5)
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG BUCK ADJ 6A DL 40LQFN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | - |
| Voltage - Input (Max) | 20V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 6A, 6A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 17V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 40-LQFN (7x5) |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Input (Min) | 1.5V |
| Series | Silent Switcher®2 |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 40-VFQFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 400kHz ~ 4MHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.4V |
| Package | Tray |
| Base Product Number | LT7182 |