Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT8300MPS5#TRPBF
Hersteller:
Paket:
TSOT-23-5
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG FLYBACK 260MA TSOT23-5
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 100V |
| Output Type | - |
| Current - Output | 260mA |
| Output Configuration | Positive or Negative, Isolation Capable |
| Topology | Flyback |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TSOT-23-5 |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 6V |
| Series | - |
| Function | Step-Up/Step-Down |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Frequency - Switching | 7.5kHz ~ 750kHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LT8300 |