Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT8338JMSE#PBF
Hersteller:
Paket:
10-MSOP-EP
Charge:
-
Beschreibung:
40V, 2.5A LOW IQ SYNC STEP-UP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$6.517
$6.517
10
$5.85485
$58.5485
25
$5.5347
$138.3675
100
$4.796835
$479.6835
250
$4.55088
$1137.72
500
$4.08348
$2041.74
1000
$3.443902
$3443.902
2500
$3.271705
$8179.2625
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 40V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 1.2A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Boost |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 40V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 10-MSOP-EP |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 3V |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Function | Step-Up |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 300kHz ~ 3MHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LT8338 |