Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT8608BHDC#TRMPBF
Hersteller:
Paket:
8-DFN (2x2)
Charge:
-
Beschreibung:
42V, 1.5A SYNC BUCK REG W/ 2.5UA
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$10.754
$10.754
10
$9.8876
$98.876
25
$9.47796
$236.949
100
$8.350785
$835.0785
250
$7.940898
$1985.2245
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 42V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 1.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 42V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-DFN (2x2) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 3V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 200kHz ~ 2.2MHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.778V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LT8608 |