Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT8613EUDE#PBF
Hersteller:
Paket:
28-QFN (3x6)
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG BUCK ADJUSTABLE 6A 28QFN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$13.2335
$13.2335
10
$12.1638
$121.638
25
$11.65916
$291.479
100
$10.27273
$1027.273
250
$9.768584
$2442.146
500
$9.138335
$4569.1675
1000
$8.382059
$8382.059
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 42V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 6A |
| Output Configuration | Positive or Negative |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 41.58V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 28-QFN (3x6) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 3.4V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 28-WFQFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 200kHz ~ 2.2MHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.97V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LT8613 |