Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT8616IUDE#TRPBF
Hersteller:
Paket:
28-QFN (3x6)
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG BUCK ADJ DL 28QFN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$11.6375
$11.6375
10
$10.69225
$106.9225
25
$10.24898
$256.2245
100
$9.030035
$903.0035
250
$8.586898
$2146.7245
500
$8.032896
$4016.448
1000
$7.368105
$7368.105
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 42V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 1.5A, 2.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 41.8V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 28-QFN (3x6) |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Input (Min) | 3.4V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 28-WFQFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 200kHz ~ 3MHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.79V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LT8616 |