Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT8646SEV#WPBF
Hersteller:
Paket:
32-LQFN (6x4)
Charge:
-
Beschreibung:
65V, 8A SYNC BUCK SILENT SWITCHE
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$15.58
$15.58
10
$14.32125
$143.2125
25
$13.72788
$343.197
80
$12.095286
$967.62288
230
$11.501688
$2645.38824
490
$10.759662
$5272.23438
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 65V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 8A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 12V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 32-LQFN (6x4) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 3.4V |
| Series | Automotive, AEC-Q100, Silent Switcher®2 |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 32-TFQFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 200kHz ~ 2.2MHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.97V |
| Package | Tray |
| Base Product Number | LT8646 |