Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT8652SEV#PBF
Hersteller:
Paket:
36-LQFN (4x7)
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG DL CHAN STEP DWN CONVERTR
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$11.3145
$11.3145
10
$10.39775
$103.9775
25
$9.96664
$249.166
80
$8.781562
$702.52496
406
$8.350548
$3390.322488
812
$7.811812
$6343.191344
1218
$7.165308
$8727.345144
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 18V |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 8.5A, 8.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 36-LQFN (4x7) |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Input (Min) | 3V |
| Series | Automotive, AEC-Q100, Silent Switcher®2 |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 36-TFQFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 300kHz ~ 3MHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.6V |
| Package | Tray |
| Base Product Number | LT8652 |