Lite-On Inc.
Produkt-Nr.:
LTC-2721B
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
DISP 7SEG 0.28" TRPL BLUE 16DIP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Color | Blue |
| Current - Test | 20mA |
| Size / Dimension | 0.394" H x 0.891" W x 0.240" D (10.00mm x 22.64mm x 6.10mm) |
| Millicandela Rating | 3mcd |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Power Dissipation (Max) | 65mW |
| Common Pin | Common Cathode |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm), 13 Leads |
| Number of Characters | 3 |
| Display Type | 7-Segment |
| Digit/Alpha Size | 0.28" (7.00mm) |
| Mfr | Lite-On Inc. |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.8V |
| Wavelength - Peak | 428nm |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LTC-2721 |