Lite-On Inc.
Produkt-Nr.:
LTC-4627JD
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
DISP 7SEG 0.39" QUAD RED 16DIP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Color | Red |
| Current - Test | 20mA |
| Size / Dimension | 0.504" H x 1.582" W x 0.276" D (12.80mm x 40.18mm x 7.00mm) |
| Millicandela Rating | 0.65mcd |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Power Dissipation (Max) | 70mW |
| Common Pin | Common Anode |
| Package / Case | 16-DIP (0.400", 10.16mm), 14 Leads |
| Number of Characters | 4 |
| Display Type | 7-Segment Clock |
| Digit/Alpha Size | 0.39" (10.00mm) |
| Mfr | Lite-On Inc. |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.1V |
| Wavelength - Peak | 650nm |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LTC-4627 |