Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LTC1092ACN8#PBF
Hersteller:
Paket:
8-PDIP
Charge:
-
Beschreibung:
IC DAS/ADC 10BIT 8DIP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Data Interface | Serial |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage Supply Source | Dual ± |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Series | - |
| Type | Data Acquisition System (DAS), ADC |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage - Supply | ±5V, 4.5V, 10V |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Package | Tube |
| Resolution (Bits) | 10 b |
| Sampling Rate (Per Second) | - |
| Base Product Number | LTC1092 |