LTC1174CN8-3.3#PBF
Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LTC1174CN8-3.3#PBF
Paket:
8-PDIP
Beschreibung:
IC REG BUCK BST 3.3V 8DIP
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 13.5V
Output Type Fixed
Current - Output 340mA, 600mA
Output Configuration Positive or Negative
Topology Buck, Buck-Boost
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-PDIP
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4V
Series -
Function Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Frequency - Switching 200kHz
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V