LTC1261LCS8-4.5#PBF
Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LTC1261LCS8-4.5#PBF
Paket:
8-SO
Beschreibung:
IC REG CHARG PUMP -4.5V 8SOIC
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 5.25V
Output Type Fixed
Current - Output 20mA
Output Configuration Negative
Topology Charge Pump
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SO
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V
Series -
Function Step-Up/Step-Down
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Frequency - Switching 650kHz