Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LTC1282BCN
Hersteller:
Paket:
24-PDIP
Charge:
-
Beschreibung:
IC ADC 12BIT SAR 24DIP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$38.209
$38.209
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 3.6V |
| Input Type | Single Ended |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Configuration | S/H-ADC |
| Architecture | SAR |
| Data Interface | Parallel |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 3.6V, ±3V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 24-PDIP |
| Reference Type | Internal |
| Series | - |
| Package / Case | 24-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Number of Inputs | 1 |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Number of Bits | 12 |
| Features | - |
| Package | Tube |
| Sampling Rate (Per Second) | 140k |
| Base Product Number | LTC1282 |