Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LTC1291BCN8#PBF
Hersteller:
Paket:
8-PDIP
Charge:
-
Beschreibung:
IC DAS 12BIT 8DIP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$41.5245
$41.5245
10
$38.73815
$387.3815
25
$37.1146
$927.865
100
$33.63494
$3363.494
250
$32.475142
$8118.7855
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Data Interface | Serial, Parallel |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Series | - |
| Type | Data Acquisition System (DAS) |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Number of Channels | 2 |
| Voltage - Supply | 5V |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Package | Tube |
| Resolution (Bits) | 12 b |
| Sampling Rate (Per Second) | - |
| Base Product Number | LTC1291 |