Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LTC1338CG#TRPBF
Hersteller:
Paket:
28-SSOP
Charge:
-
Beschreibung:
IC TRANSCEIVER FULL 5/3 28SSOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Number of Drivers/Receivers | 5/3 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Receiver Hysteresis | 400 mV |
| Supplier Device Package | 28-SSOP |
| Duplex | Full |
| Series | - |
| Type | Transceiver |
| Data Rate | 120KBd |
| Package / Case | 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5V |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Protocol | RS232 |
| Base Product Number | LTC1338 |