Zuhause / Battery Chargers / LTC1734ES6-4.2#TRPBF
minImg
LTC1734ES6-4.2#TRPBF
Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LTC1734ES6-4.2#TRPBF
Paket:
TSOT-23-6
Beschreibung:
IC BAT CHG MULTCHEM 1CL TSOT23-6
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Battery Pack Voltage 4.2V
Charge Current - Max 700mA
Number of Cells 1
Current - Charging Constant - Programmable
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TSOT-23-6
Series -
Fault Protection Over Current, Over Temperature
Package / Case SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Voltage - Supply (Max) 8V