LTC1844ES5-1.5#TRPBF
Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LTC1844ES5-1.5#TRPBF
Paket:
TSOT-23-5
Beschreibung:
IC REG LIN 1.5V 150MA TSOT23-5
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 80 µA
PSRR 50dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 6.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package TSOT-23-5
Control Features Enable
Series -
Package / Case SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V
Voltage Dropout (Max) 0.45V @ 150mA