LTC3621IMS8E-3.3#TRPBF
Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LTC3621IMS8E-3.3#TRPBF
Paket:
8-MSOP-EP
Beschreibung:
IC REG BUCK 3.3V 1A 8MSOP
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 17V
Output Type Fixed
Current - Output 1A
Product Status Active
Supplier Device Package 8-MSOP-EP
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.7V
Series -
Function Step-Down
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Frequency - Switching 1MHz
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V