LTC3624EMSE-23.3#TRPBF
Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LTC3624EMSE-23.3#TRPBF
Paket:
12-MSOP-EP
Beschreibung:
IC REG BUCK 3.3V 2A 12MSOP
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 17V
Output Type Fixed
Current - Output 2A
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 12-MSOP-EP
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.7V
Series -
Function Step-Down
Package / Case 12-TSSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Frequency - Switching 2.25MHz
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V