Zuhause / Gate Drivers / LTC3900MPS8#TRPBF
minImg
LTC3900MPS8#TRPBF
Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LTC3900MPS8#TRPBF
Paket:
8-SO
Beschreibung:
IC GATE DRVR LOW-SIDE 8SO
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type Inverting, Non-Inverting
Driven Configuration Low-Side
Rise / Fall Time (Typ) 15ns, 15ns
Number of Drivers 2
Gate Type N-Channel MOSFET
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SO
Current - Peak Output (Source, Sink) 2A, 2A
Series -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply 4.5V ~ 11V