Zuhause / Battery Chargers / LTC4054ES5-4.2#TRPBF
minImg
LTC4054ES5-4.2#TRPBF
Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LTC4054ES5-4.2#TRPBF
Paket:
TSOT-23-5
Beschreibung:
IC BATT CHG LI-ION 1CEL TSOT23-5
Auf Lager : 652
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Battery Pack Voltage 4.2V
Charge Current - Max 800mA
Number of Cells 1
Current - Charging Constant - Programmable
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TSOT-23-5
Series -
Fault Protection -
Package / Case SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Voltage - Supply (Max) 6.5V