LTKAK10-066C
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
LTKAK10-066C
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Paket:
SMTO-218 Tab
Beschreibung:
TVS DIODE 66VWM 120VC SMTO-218
Auf Lager : 18
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 400
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10000A (10kA) (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 7500pF @ 10kHz
Voltage - Breakdown (Min) 72V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse -
Product Status Active
Supplier Device Package SMTO-218 Tab
Series LTKAK10
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 120V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 66V