LTR10EVHFSR047
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
LTR10EVHFSR047
Paket:
0805
Beschreibung:
RES 0.047 OHM 1/2W 0805 WIDE
Auf Lager : 3
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.047" L x 0.079" W (1.20mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 47 mOhms
Series LTR
Power (Watts) 0.5W, 1/2W