LTR10EZPJ162
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
LTR10EZPJ162
Paket:
0805
Beschreibung:
RES SMD 1.6K OHM 1/4W 0805 WIDE
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.047" L x 0.079" W (1.20mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.6 kOhms
Series LTR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W