LTR18EZPF3601
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
LTR18EZPF3601
Paket:
0612
Beschreibung:
RES 3.6K OHM 1% 3/4W 0612
Auf Lager : 5000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0612
Ratings -
Resistance 3.6 kOhms
Series LTR
Power (Watts) 0.75W, 3/4W