LTW-M140VWS57
Lite-On Inc.
Produkt-Nr.:
LTW-M140VWS57
Hersteller:
Lite-On Inc.
Beschreibung:
LED COOL WHITE 5300K-7000K 2SMD
Benutzer handbuch
Viewing Angle 120°
Color White, Cool
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Current - Max 100mA
CRI (Color Rendering Index) 65 (Typ)
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.055" W (3.00mm x 1.40mm)
Lumens/Watt @ Current - Test 109 lm/W
Thermal Resistance of Package -
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series -
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Mfr Lite-On Inc.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.2V
Flux @ 85°C, Current - Test -
Package Tape & Reel (TR)
Flux @ 25°C, Current - Test 7lm (5lm ~ 8lm)