LUB150M-062CP
NetPower
Produkt-Nr.:
LUB150M-062CP
Hersteller:
NetPower
Beschreibung:
150W LED Driver, UL Listed
Auf Lager : 10
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Voltage - Input (Max) 305VAC
Product Status Active
Current - Output (Max) 3.6A
Ratings IP67
Voltage - Input (Min) 90VAC
Efficiency 91%
Voltage - Output 38 ~ 62V
Mfr NetPower
Features OTP, OVP, SCP
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency UL
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.83" L x 2.68" W x 1.46" H (173.6mm x 68.0mm x 37.0mm)
Weight -
Number of Outputs 1
Series LUB150X (150W)
Power (Watts) 150 W